Skip to content
Børns Vilkår Børns Vilkår
  • Bliv frivillig
  • Det gør vi
  • Til forældre
  • Til fagpersoner
  • Publikationer
  • BørneTelefonen
  • HØRT
  • ForældreTelefonen
  • FagTelefonen
Støt
Nyhed: 12-08-2013

Støt BørneTelefonen og tjen samtidig penge til din klasse eller forening

Børns Vilkår lancerer en julekalender, hvor foreninger, skoleklasser og andre interesserede kan tjene op til 20 kr. pr. solgt kalender og samtidig støtte Børns Vilkår.

Julekalenderen sælges i perioden fra d. 01.10.13 – d. 31.12.13. Overskuddet fra salget af julekalenderen går til BørneTelefonen, hvor Børns Vilkår årligt hjælper mere end 30.000 børn og unge. Læs mere om, hvordan I kan deltage i salget af julekalendere her.

DM i Julekalendersalg

Når I sælger Børns Vilkårs Julekalender 2013, deltager I samtidig i DM i Julekalendersalg. Her er der præmier på højkant til dem, der sælger flest julekalendere – læs mere om DM i Julekalendersalg her.

Nye præmier hver dag

Under lågerne gemmer der sig, foruden citater fra børn og unge, der har brugt BørneTelefonen, en mulighed for at vinde lækre præmier. Der er præmier som en VW up!, en Safari for 2, en iPad mini og meget meget mere på højkant.

Del denne side:

  • Om Børns Vilkår
  • Det gør vi
  • Til forældre
  • Til fagpersoner
  • Bliv frivillig
  • Presse
  • Nyheder
  • Ledige stillinger
  • Bisidning
  • Fondspartnere
  • For virksomheder
  • Arv og testamente
  • Lej vores lokaler
  • Whistleblowing
  • Landsindsamling
  • BørneTelefonen
  • HØRT
  • ForældreTelefonen
  • FagTelefonen
Børns Vilkår
Trekronergade 26
2500 Valby

Carl Blochs Gade 37
8000 Aarhus C

Send krypteret mail
CVR: 10634792
Konto nr.: 7134 0001161116
MobilePay-nr.: 50553
  • Telefon: 35 55 55 59
  • Generelle henvendelser
  • Medlemskab og private donationer

© All rights reserved - 2023

  • Privatlivspolitik
  • Cookiepolitik